• „EDUKACJA Z WOJSKIEM”

28 maja 2024 r. klasa V uczestniczyła w dwóch częściach zajęć przeprowadzonych przez wojsko.

Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarzadzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie także mieli możliwość przejechania się samochodem wojskowym, zjedzenia racji wojskowej oraz ubrania się w strój wojskowy.

• Wycieczka do Warszawy

• 22 maja uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się do Warszawy, aby obejrzeć musical „We Will Rock You” w Teatrze Muzycznym „Roma”. Spektakl oparty na muzyce legendarnej grupy „Queen” zrobił na nas ogromne wrażenie. Wraz z aktorami przenieśliśmy się na iPlanetę, dawniej nazywaną Ziemią, w której rządziła potężna korporacja zakazująca posiadania instrumentów muzycznych. Znaleźli się jednak buntownicy, którzy się z tym nie zgadzali… Przepięknie wykonane piosenki, perfekcyjne układy taneczne i efekty specjalne stworzyły niezapomniane widowisko, które poruszyło nasze emocje. Później ruszyliśmy na spacer po słonecznej Warszawie - wjechaliśmy między innymi na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. A podróż też była atrakcyjna, bo jechaliśmy pendolino. To był bardzo udany wyjazd.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Tegoroczny Konkurs Recytatorski, który odbył się dzisiaj w naszej szkole, przebiegał pod hasłem „Wrażliwość na słowa”. Wzięło w nim udział piętnastu uczniów. Uczestniczy prezentowali utwory, które poruszyły ich emocje – wzbudziły radość, wzruszenie czy też skłoniły do refleksji. Wiele z nich zwracało uwagę na to, jak ważne jest to, co mówimy. Swoimi prezentacjami młodzi recytatorzy dostarczyli nam, słuchaczom, wielu wzruszeń.

Jury po wysłuchaniu wszystkich interpretacji przyznało następujące miejsca:

• W kategorii klas I – III

I miejsce –Milena Zientek,

II miejsce – Alicja Freinik,

III miejsce – Oliwia Obcina

• W kategorii klas IV – VIII

I miejsce –Bartosz Orłowski, ,

II miejsce – Emilia Balicka,

III miejsce – Emilia Kulik.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a każdy z uczestników – słodką niespodziankę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych recytacji i wrażliwości na słowo.

• WYCIECZKA ,,MAGICZNY DOLNY ŚLĄSK"

• 23.-24.04.2024 uczniowie kl. 4-6 wybrali się do Wrocławia. Odwiedzili Afrykarium i wrocławskie ZOO.

Następnie na rynku szukali krasnali. Natomiast w Muzeum Gry i Komputerów minionej epoki przenieśli się w czasie. Grali w gry, które były popularne przynajmniej kilkanaście lat temu. Zobaczyli też, jak wyglądały komputery. Drugiego dnia zwiedzili Muzeum Śląska Wrocław, a także stadion ,,od kuchni". Wrażenie zrobił również pobyt na trybunach i spacer przy murawie. Pogoda dopisała, więc zobaczyli Ostrów Tumski, najstarszą zabytkową część Wrocławia z katedrą. Posłuchali także legendy o kluskach śląskich i znaleźli ją na Kluskowej Bramie. Tak minęły dwa dni w historycznej stolicy Dolnego Śląska oraz całego Śląska.