• Jeden dzień zbiórki …a tyle dobrych serc

• W środę 18 września rozpoczęliśmy w szkole zbiórkę darów na poszkodowanych w powodzi mieszkańców Głuchołaz. Już pojechały te rzeczy do potrzebujących w pierwszym transporcie.

Bardzo dziękujemy za okazane zrozumienie i za wszystkie dary. Kochani zbiórka trwa nadal. Potrzeby są ogromne. Punkt zbioru w szkole jest otwarty od godziny 8.00 do 20.00.

Zapraszamy i dziękujemy.

• Standardy Ochrony Małoletnich

• 16.09.2024r. w szkole odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego zostali oni poinformowani o ustanowieniu i wprowadzeniu w życie polityki ochrony małoletnich przed krzywdzeniem. Omówione zostały założenia Standardów, zdefiniowano pojęcie przemocy oraz zwrócono uwagę na bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Rodzice zostali poinformowani do kogo zgłaszać podejrzenie krzywdzenia dziecka oraz jakie są przyjęte procedury postępowania.

• Uwaga!!!

• Informacja dla mieszkańców gminy Zawadzkie związana z ogłoszeniem 3. stopnia zagrożenia powodziowego dla Opolszczyzny

Szanowni Mieszkańcy gminy Zawadzkie.

Pragniemy poinformować, że w związku z prognozowanymi, ulewnymi opadami deszczu wszystkie służby ratunkowe pozostają w stanie podwyższonej gotowości. Gmina Zawadzkie, wspólnie z gminnymi jednostkami ochotniczych straży pożarnych, stale i na bieżąco nadzoruje poziom wody w rzece Mała Panew, a także na wszystkich zbiornikach wodnych, przepustach i ciekach wodnych w naszej gminie. Zapewniamy, że jesteśmy przygotowani na sytuację wynikającą ze zmieniających się warunków atmosferycznych.

Jednocześnie informujemy, że Burmistrz Zawadzkiego podjął decyzję o otworzeniu przepustów przeciwpowodziowych w celu obniżenia poziomu wody w Stawie Hutniczym w Zawadzkiem oraz kanale hutniczym. W związku z powyższym zwracamy się również z usilną prośbą, aby nie podejmować na własną rękę żadnych działań na przepustach i jazach. Wszystkie podejmowane decyzje wymagają spójności i koordynacji osób do tego uprawnionych.

O zmieniającej się sytuacji w gminie Zawadzkie będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej www.zawadzkie.pl oraz profilu Facebook Gmina Zawadzkie.

Wszelkie przypadki ewentualnych podtopień posesji należy zgłaszać straży pożarnej (numer systemu powiadamiania ratunkowego: 112).

• 🎉 Pierwszy dzwonek w PSP w Żędowicach! 🎉

• 2 września o godzinie 9:00 oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Dyrektor Szkoły przywitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, a w szczególności uczniów klasy pierwszej.

Z radością przedstawiamy w naszej galerii nowych uczniów oraz nowego nauczyciela - Panią Lilianę Matuszek, która będzie wychowawczynią klasy I B. Życzymy wszystkim udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego!