• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które miało miejsce 21 czerwca 2024 r. przyniosło uczniom radość i dumę, gdyż odebrali oni świadectwa oraz liczne nagrody za swoje osiągnięcia. W trakcie uroczystości wyróżniono najlepszych uczniów poszczególnych etapów edukacyjnych, a tytuł prymusa szkoły zdobył najbardziej wyróżniający się pod względem wyników i zaangażowania uczeń. Prymusem Szkoły została Laura Kopyra. Najlepszym Uczniem I etapu edukacyjnego została Oliwia Obcina, a II etapu edukacyjnego Radosław Feliks. To wyjątkowy moment podsumowujący cały rok wytężonej pracy i nauki, który pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

• Zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji!

W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 i pożegnaniu klas ósmych. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. O godzinie 9.00 świadectwa i nagrody odebrali najmłodsi uczniowie z klas I-III. Następnie o godz. 10.30 świadectwa i nagrody otrzymali uczniowie kl. IV-VII, a ósmoklasistom wręczono dyplomy absolwentów i nagrody. Rodzicom przekazano listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie i wsparcie w jakże trudnym procesie nauczania i wychowania. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnego przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Kozioł. Głos zabrała również sekretarz Gminy Zawadzkie Pani Małgorzata Kowalska. Nasi absolwenci przygotowali program artystyczny pt. „Wspomnień czar”. Obejrzeliśmy „Kawę na ławę z babeczkami”, usłyszeliśmy wpisy z pamiętników, a nawet podziwialiśmy ich taniec pożegnalny. Były łzy wzruszenia, zabawa, duma z dobrze wykonanego zadania i radość z rozpoczynających się wakacji. Wszystkim uczniom gratulujemy świadectw i promocji do wyższych klas. Teraz pora na zasłużony relaks i odpoczynek od szkolnych obowiązków. Do zobaczenia 2 września!

• ZOO Opole

• Uczniowie z wypiekami na twarzach obserwowali majestatyczne lwy, łagodne słonie, zabawne małpy i wiele innych zwierząt z różnych zakątków świata.

Spacerując po zoo, dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu zwierząt, ich zwyczajach i zagrożeniach, z jakimi się borykają. Nauczyciele w ciekawy sposób opowiadali o ochronie przyrody i gatunkach zagrożonych wyginięciem, co skłoniło uczniów do refleksji nad znaczeniem dbania o środowisko naturalne.

Wycieczka do zoo była nie tylko świetną zabawą, ale też cenną lekcją przyrody i edukacji ekologicznej.

Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i z głową pełną nowych informacji!

• Master Chef

• 03.06. 2024 r. odbył się szkolny konkurs Master Chef. Zadaniem uczestników było przygotowanie zdrowej przekąski. Jak co roku chętni uczniowie mieli możliwość poczuć się jak mistrzowie gastronomii. Gratulujemy wszystkim wspaniałych pomysłów i zachęcamy do udziału w następnym roku.

• Dzień Sportu

• pod hasłem „ZDROWE CIAŁO, ZDROWY UMYSŁ”

W tym roku uczniowie uczestniczyli w wyścigach rzędów (klasy I-III) oraz grze terenowej po najbliższej okolicy Żędowic (klasy IV-VIII). Dzień rozpoczął się wspólnym tańcem Belgijki. Następnie odbył się „Pokaz sportowych talentów”, gdzie uczniowie prezentowali różnorodne dyscypliny sportowe, m.in.: pokazy gimnastyczne, występy mażoretek, piłkarzy, występy na rolkach i wiele innych.

Gra terenowa była doskonałą okazją, aby połączyć świetną zabawę z solidną dawką aktywności fizycznej. Uczniowie, nawigując przy pomocy mapy, musieli znaleźć dziewięć punktów kontrolnych i wykonać ukryte zadania. Zadania te obejmowały m.in. zadania sprawnościowe, poszukiwanie przedmiotów, rozwiązywanie łamigłówek, wiedzę z geografii, biologii, ekologii i historii oraz wykazywanie się kreatywnością i pomysłowością.

Zwyciężyła klasa VIII, drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie miejsce ex aequo przypadło klasom IV i V.

Na zakończenie zmagań sportowych Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla każdego uczestnika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek włożony w rywalizację i zabawę. Dzisiejszy dzień był nie tylko świetną okazją do aktywności fizycznej, ale także do budowania zaufania i współpracy oraz wzmacniania więzi w klasach. Mamy nadzieję, że podjęta inicjatywa zachęciła uczniów do aktywności fizycznej w kontakcie z naturą.