Zapraszamy!!!
Pasowanie na ucznia
15 listopada 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych
4
Dzień Placka
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Placka Ziemniaczanego! Dzięki Paniom z Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich mogliśmy cieszyć się pysznymi, rumianymi i chrupiącymi plackami. Serdecznie dziękujemy za ten wyjątkowy, smaczny dzień!
Gminny konkurs "Niepodległa w poezji i piosence"
11 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w finale Gminnego konkursu "Niepodległa w poezji i piosence". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Zientek kl. I, Milena Zientek kl. III, Hanna Langer kl. IV, Bartłomiej Orłowski kl. V, Maja Gałach kl. VIII oraz Wiktoria Szostok i Zofia Garcorz z kl. V.
Podczas tej podniosłej uroczystości młodzi artyści z dumą i skupieniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Na podium w kategorii klas I-III znalazła się Milena Zientek, której udało się wywalczyć III miejsce. Brawo!.
Gratulujemy wszystkim doskonałego przygotowania, przejmujących interpretacji i wspaniałego występu.
Z wielką przyjemnością posłuchamy was znowu za rok.
1
Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości
12 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V i VI z okazji 106 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przypominają sobie heroiczną walkę naszych bohaterów o Polskę wolną i niepodległą. Była to uroczystość poświęcona Ojczyźnie, jej bohaterom tym, którzy zginęli w walce o wolność i tym, którzy żyją obecnie.
2
Warszawa da się lubić!
W dniach 28 – 29 października uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły przebywali na wycieczce w Warszawie. Stolica Polski przywitała nas piękną pogodą, więc z wielką przyjemnością zwiedziliśmy zespół pałacowo – ogrodowy w Łazienkach Królewskich, a następnie przejechaliśmy Traktem Królewskim na Rynek Starego Miasta, by stamtąd kontynuować nasz spacer po Warszawie. Zobaczyliśmy miedzy innymi Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy i Kolumnę Zygmunta, Ogród Saski, Belweder, Pałac Prezydencki, Barbakan i Pomnik Małego Żołnierza. Z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę Warszawy, a w nowo otwartym Muzeum Sztuki Współczesnej – dzieła znanych współczesnych artystów.
Ostatnim, ale jakże ważnym punktem naszej wycieczki, była wizyta na Stadionie PGE Narodowym. Przewodnik pokazał nam najważniejsze i najbardziej sekretne miejsca całego obiektu - m.in. Press Room, areszt czy Control Room. Poza miejscami związanymi z operacją stadionową zobaczyliśmy także najbardziej znane punkty areny, czyli szatnię piłkarskiej reprezentacji Polski, płytę boiska i trybuny.
Wróciliśmy do Żędowic pełni niezapomnianych wrażeń, które na długo zostaną . w naszej pamięci. Będziemy do nich wracać w długie, jesienne wieczory, oglądając piękne zdjęcia z wycieczki.
6
Wspaniała lekcja historii
29 i 30 października klasy V i VI odwiedziły miejsca związane z najstarszą historią naszego państwa. Pierwszym miastem było Gniezno, dawna stolica Polski gdzie zwiedzili Wzgórze Lecha oraz Archikatedrę Gnieźnieńską. Ważnym punktem naszej wycieczki był Biskupin. Tam na własne oczy mogliśmy zobaczyć prasłowiańską osadę warowną z okresu 700 -400 p.n.e. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Poznań. Podziwialiśmy piękną architekturę tego miasta, Stary Rynek, Katedrę, Ratusz z brykającymi koziołkami. Oczywiście musieliśmy również spróbować tradycyjnych rogali marcińskich. Były pyszne.
20
„Umiem pływać”
W ramach projektu „Umiem pływać” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uczniowie klasy III a przeszli kurs nauki pływania. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu na Krytej Pływalni „Delfin” w Dobrodzieniu pod okiem instruktorów. Program obejmował łącznie 20 godzin lekcyjnych i zakończył się 22 października.
Celem głównym zajęć było upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabycie przez nie podstawowych umiejętności pływania. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały wiele radości i satysfakcji. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością czekali na kolejny wyjazd na pływalnię. Nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie