• Kiermasz Świąteczny

• 24 listopada 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żędowicach odbył się Kiermasz Świąteczny. Rada Rodziców, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zadbali o świąteczny nastrój. Były rozświetlone choinki i lampiony, a stoiskach zastawione świątecznymi stroikami i ozdobami. W części gastronomicznej można było się uraczyć wykwintnymi wypiekami, ciepłymi napojami, swojskim bigosem i „sznitami z tustym”. Gości naszego kiermaszu rozgrzewała tańcami Pani Ewelina Pankiewicz. Atrakcją wieczoru była loteria fantowa prowadzona przez Radę Rodziców.

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• 10 listopada 2022 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademie, w których uczniowie klas IV, V i VIII przedstawili kolegom i koleżankom fragment historii Polski dotyczący rozbiorów i powrotu Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Młodzi aktorzy z całą szkołą z powagą i zaangażowaniem odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, zaprezentowali: program artystyczny i wzruszające pieśni patriotyczne.
              Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i obchodach Święta Niepodległości oraz tym, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością.